youtube
twitter
facebook

מצילים את החופים - עכשיו!

ביום ראשון, ה-3 ביוני, תעלה הצעת חוק שמירת הסביבה החופית (בחינה ועדכון) (הוראת שעה), התשע"ח–2018 ( פ/5318/20).


כיצד הצעת החוק תגן על האינטרס של הציבור בחופים?

בשנת 2004 עבר חוק החופים, שאוסר על בנייה בחופים. החוק מעולה, אבל יש לו בעיה אחת מאוד משמעותית: תכניות בנייה שאושרו לפני שנת 2004 יוכלו לצאת לפועל. מדובר בעשרות תכניות שחלקן נעשה בתקופה שחשיבות החוף לציבור לא הייתה ברורה, והם נתפסו כרצועה נדל"נית לפיתוח.

הצעת החוק שתעלה בקרוב תחייב בחינה מחודשת של כל התכניות הישנות, כדי לראות איזה מהם מתאימה גם לסטנדרטים הסביבתיים והציבוריים של ימינו.

 

 

 

כיצד הצעת החוק תגן על האינטרסים של היזמים?

ברור לנו שהצעת חוק שתפגע אנושות ביזמים לא תוכל להתקיים בשל ריבוי הלחצים על שרי הממשלה. לכן, הצעת החוק הנוכחית תאפשר מנגנון של פיצוי וניוד זכויות בנייה עבור קבלנים ויזמים שלא יוכלו לממש את תכניות הבנייה שאושרו בעבר, במלואן או בחלקן.

 

איך אפשר לעזור לקדם את החוק?

פשוט. שלחו מייל לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה שמדגיש את החשיבות של הצעת החוק ואת הצורך בתמיכתם בהצעת החוק.

אל תדאגו, אתם לא צריכים לזכור את כתובות המייל של השרים או לנסח מכתב מסובך, כי עשינו הכל בשבילכם. לחצו על הקישור הזה, המייל שלכם ייפתח ובו יהיו כבר המיילים של חברי הוועדה. מה שנותר לכם לעשות הוא להעתיק את הטקסט שכאן למטה, להדביק אותו בתוכן המייל. בכותרת המייל כתבו: יש לך את הכוח להציל את החופים!

 

לכבוד

חברי ועדת השרים לענייני חקיקה

כבוד השר\ה

הנדון : קידום חקיקה להבטחת המשילות והוודאות בחופי ישראל

לקראת יום הסביבה שנקבע בכנסת ובוועדות ביום 5.6.18 אני פונה אליך כדי שתתמוך\י בהצעת חוק שמירת הסביבה החופית (בחינה ועדכון) (הוראת שעה), התשע"ח–2018 ( פ/5318/20).

חופי הארץ הם משאבי טבע השייכים לציבור – ולטעמי יש לפעול לשמירה עליהם עבור הציבור. על הצעת החוק חתומים 46 ח"כים, מהקואליציה והאופוזיציה. התמיכה מלמדות שהשמירה על החופים חשובה גם לחברי הקואליציה וגם לחברי האופוזיציה בתמיכה חוצת גבולות.

ההצעה הנוכחית מתייחסת לתכניות ישנות שאושרו לאורך החופים לפני שנת 2004, במהלכה אושר חוק שמירת הסביבה החופית. התכניות האלה עשויות להיות פוגעניות, בלי מודעות לצורך בשמירת החופים עבור הציבור הרחב ותוך הרס הנוף והטבע הייחודי בהם.

הצעת החוק שומרת גם על היזמים עצמם, שנתקלים פעם אחר פעם במאבקים ציבוריים ומשפטיים שגרמו להם לאי ודאות בנוגע למימוש התכניות. הצעת החוק יוצרת מנגנון יעיל שאמור לספק פתרון מהיר, לפיו ייבחנו במהלך פרק זמן קצוב כל התכניות הישנות התקפות על ידי הוועדה לשמירת הסביבה החופית. התכניות שיתאימו למגמות התכנוניות והאינטרס הציבורי הנוכחי – יישארו על כנן. התכניות האחרות יופנו למנגנון של ניוד זכויות הבניה מהחוף למקומות אחרים. כך, גם הציבור וגם היזמים לא ייפגעו.

אני פונה אלייך בבקשה שתתמוך\י בהצעת החוק, כי החופים הם של כולנו, וכל הרס שלהם יהיה בכייה לדורות.

 

 

 

הרכב ועדת השרים:

1. שרת המשפטים איילת שקד - יושבת ראש
2. שר התיירות יריב לוין - ממלא מקום
3. שר האוצר משה כחלון
4. שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל
5. השר לשירותי דת דוד אזולאי
6. השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל
7. שרת התרבות והספורט מירי רגב
8. שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס
9. השר להגנת הסביבה והשר לענייני ירושלים זאב אלקין
10. שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר
11. שר הבינוי יואב גלנט
12. שר התקשורת איוב קרא


 

 
עבור לתוכן העמוד

דוחות כספיים 2018

https://www.dropbox.com/sh/sbjjmvg3fpp1ctc/AACh0Zu9k9KZ4bDmjmNOVYKka?dl=0

 

 

אחסון אתרים - Hosted by sPD.co.il